Go to content

Szkolenia Kanban z Anną Radzikowską już na Gamitlab.com

Gamitlab|8 stycznia 2021

Szkolenia Kanban teraz w ofercie Gamitlab

Z przyjemnością informujemy, że nasza oferta powiększyła się właśnie o akredytowane szkolenia Kanban University. Od teraz w naszej kategorii Agile & Scrum znajdziecie również szkolenie Kanban for Design and Innovation (KMP2), a także szkolenie Kanban Systems Improvement (KMP2). Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy z Anną Radzikowską – akredytowaną trenerką Metody Kanban.

Szkolenie Kanban for Design and Innovation (KMP2)

Szkolenie Kanban for Design and Innovation dostarcza umiejętności potrzebne, by zaprojektować w pełni funkcjonalny system Kanban. Szkolenie szczególnie skupia się na obszarze definiowania wymagań klienta, badaniu potrzeb i definiowaniu ich dla zespołów dostarczających usługi i/lub budujących produkty.

Szkolenie Kanban Systems Improvement (KMP2)

Szkolenie Kanban Systems Improvement dostarcza umiejętności potrzebne, by zaprojektować w pełni funkcjonalny system Kanban oraz zastosować praktyczne techniki do jego codziennego usprawniania. Nauczysz się, jak poprawiać przepływ pracy, budować efektywne pętle zwrotne oraz zbierać wartościowe metryki.

Czym jest Kanban?

Kanban to metoda optymalizacji procesu produkcji, która narodziła się w latach 50. XX wieku w Japonii. Jej kluczem jest ciągłe doskonalenie procesu poprzez informowanie, planowanie, rozdział i kontrolę wszystkich wykonywanych w procesie zadań. Pomaga w tym wizualizowanie procesu z użyciem tablicy kanbanowej, która pozwala na przejrzysty podział czynności na te do wykonania, aktualnie wykonywane i już zrobione.

Metoda Kanban opiera się na założeniu „7 x żadnych”:

  • żadnych braków
  • żadnych opóźnień
  • żadnych zapasów
  • żadnych kolejek – gdziekolwiek i po cokolwiek
  • żadnych bezczynności
  • żadnych zbędnych operacji technologicznych i kontrolnych
  • żadnych przemieszczeń

Metoda Kanban została wykorzystana między innymi przez firmę Toyota i doprowadziła do zoptymalizowania procesu produkcyjnego między innymi poprzez ograniczenie niepotrzebnych zapasów, zmniejszenia przestrzeni magazynowej i produkcyjnej, a także do wzrostu produkcji.

Anna Radzikowska

Akredytowana trenerka Metody Kanban. Od 2 lat prowadzi firmę Kanban Dragons, na co dzień pracuje jako Product Manager dla Kanban Maturity Model.

Anna jest także członkinią ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Anna posiada ponad 13 lat doświadczenia zawodowego za zakresu zarządzania projektami, budowy i dostarczania produktów oraz księgowości (ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania finansami, analizy biznesowej i zarządzania ryzykiem).

Doświadczenie projektowe i księgowe zdobywała w firmach międzynarodowych (CapGemini, Hitachi Data Systems, Heineken, Brown Brothers Harriman) oraz w edukacji (Uniwersytet Jagielloński).

Anna posiada także certyfikacje z zakresu coachingu Metody Kanban oraz akredytację Customer Experience Professional (CXP) opartą o model Fit4Purpose.

Jako jedna z niewielu osób na świecie szkoli z zakresu Discovery Kanban w ramach szkolenia „Kanban for Design and Innovation”.

Szkolenia prowadzone przez Annę znajdziecie tutaj.

Autor