Go to content

Szkolenia Scrum z Magdaleną Firlit już na Gamitlab.com

Gamitlab|5 stycznia 2021

Nowe szkolenia Scrum w ofercie Gamitlab

Miło nam ogłosić, że dzięki nawiązaniu współpracy z Magdaleną Firlit powiększyła się nasza oferta kursów z kategorii Agile & Scrum. Od teraz w naszej ofercie znajdziecie również następujące szkolenia:

Szkolenie Applying Professional Scrum

2-dniowe szkolenie Applying Professional Scrum jest przeznaczone dla początkujących i w praktyczny sposób przybliża uczestnikom framework Scrum i przygotowuje do zdawania wydawanego przez Scrum.org egzaminu certyfikacyjnego Professional Scrum Master I (PSM I).

Szkolenie Professional Scrum Product Owner I

Professional Scrum Product Owner™ jest dwudniowym szkoleniem, które dostarcza wiedzę potrzebną do pracy w Scrumie w bardzo praktyczny sposób. Szkolenie-warsztat jest połączeniem kilku metod szkoleniowych (nacisk na zadania zespołowe i dyskusje), podczas których uczestnicy doświadczają, w jaki sposób ramy Scruma wspierają zwiększanie wartości produktu.

Szkolenie Professional Scrum Product Owner – Advanced

Professional Product Owner – Advanced (PSPO-A) to dwudniowy warsztat dla doświadczonych praktyków, skupiający się na pogłębieniu i przećwiczeniu tematów takich, jak:  ustanowienie solidnej wizji Produktu, walidacja hipotez i ostateczne dostarczanie jeszcze więcej wartości dla interesariuszy. Warsztat jest przeznaczony dla Product Ownerów poszukujących rozwoju ich wiedzy i umiejętności.

Szkolenie Professional Scrum Master II

Szkolenie Professional Scrum Master II™ (PSM II) to dwudniowy zaawansowany warsztat przygotowany specjalnie dla Scrum Masterów, którzy chcą rozwijać się na tej ścieżce. Szkolenie PSM II jest szczególnie polecane Scrum Masterom z przynajmniej rocznym doświadczeniem w tej roli, którzy poszukują poszerzenia wiedzy i nowych możliwości zawodowych.

Szkolenie Professional Scrum with Kanban I

Professional Scrum with Kanban™ (PSK) to dwudniowe szkolenie, które uczy praktyków Scruma, jak zaaplikować praktyki Kanban w ich pracy z zespołami. Szkolenie zawiera elementy teorii, case studies i praktyczne ćwiczenia, pozwalające uczestnikom zrozumieć jak ważna jest transparencja i tzw. „flow” odnoszące się do frameworka Scrum.

Szkolenie Professional Agile Leadership Essentials

2-dniowy kurs Professional Agile Leadership Essentials jest skierowany do kadry menadżerskiej i każdej osoby w roli lidera, która dąży do tego, aby organizacja, dla której pracuje była na tyle zwinna, aby odpowiadać na żądania wymagającego rynku pod presją konkurencji oraz czerpać korzyści z innowacji.

Szkolenie Professional Scrum with User Experience

W ciągu dwóch warsztatowych dni uczestnicy – już doświadczeni w Scrumie  – dowiedzą się i będą praktykować, jak wdrożyć nowoczesne praktyki UX oraz jak najefektywniej pracować z całym zespołem Scrumowym. Głównym tematem ćwiczonym na szkoleniu będą praktyki Lean UX, które idealnie wpasowują się w Scruma.

Czym jest Scrum?

Scrum jest zwinnym frameworkiem wykorzystywanym w procesie tworzenia nowych produktów i usług. Mimo że został on zaprojektowany z myślą o tworzeniu oprogramowania, to dzisiaj stosowany jest chętnie również w wielu innych dziedzinach, m.in. w sprzedaży, produkcji, edukacji czy obsłudze klientów. Głównym założeniem Scruma jest stopniowe dostarczanie produktu w tak zwanych przyrostach, czyli kolejnych wersjach, z których każda kolejna wzbogacana jest o dodatkowe funkcjonalności. W ten sposób klienci mogą szybciej otrzymać działający produkt, który z biegiem czasu będzie ulepszany.

Kluczowe role w Scrumie to Product Owner i Scrum Master. Ten pierwszy jest łącznikiem pomiędzy zewnętrznymi interesariuszami a zespołem oraz odpowiada za strategiczną warstwę przedsięwzięcia, dokładnie planując kolejne kroki przybliżające zespół do odniesienia sukcesu. Scrum Master odpowiada z kolei za warstwę taktyczną, na bieżąco rozwiązując pojawiające się problemy, wyznaczając krótkoterminowe cele i służąc zespołowi deweloperskiemu radą i wsparciem.

Osoby zainteresowane Scrumem mogą wybierać spośród szkoleń przygotowujących do pełnienia roli Product Ownera i Scrum Mastera, przeznaczonych dla liderów i kadry menadżerskiej, a także wzbogacających ten framework o praktyki Kanban czy User Experience.

Magdalena Firlit

Magdalena posiada tytuł Professional Scrum Trainer przyznawany przez instytucję certyfikującą Scrum.org, założoną przez Kena Schwabera, współtwórcę frameworka SCRUM. Od ponad 3 lat prowadzi swoją firmę, która skupia się na Transformacjach Agile oraz akredytowanych szkoleniach Scrum.org.

Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego, z czego 15 lat w branży IT. Od 2008 roku nabywa doświadczenia w zwinności, co pozwala jej spojrzeć na zwinność i Scruma, nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej.

Doświadczenie zdobywała w wielu firmach międzynarodowych, miała przyjemność pracować i szkolić w różnych krajach, co z kolei pozwala jej na globalne spojrzenie, którym dzieli się z uczestnikami.

Magdalena posiada wszystkie obecnie dostępne certyfikaty Scrum.org (11) oraz posiada 8 licencji na różne szkolenia Scrum.org.

Ponadto posiada certyfikat IPMA – D level, a także certyfikat Kanban University KMP I.

Magdalena prowadzi także swój kanał na YouTube, gdzie można znaleźć filmy edukacyjne oraz wystąpienia na konferencjach w języku polskim i angielskim.

Szkolenia Scrum prowadzone przez Magdalenę znajdziesz tutaj.

Autor