Promocja

Big Data Engineer – Program rozwojowy

12 525 ocen
Data Science & AI
Data Science & AI

Big Data Engineer to program rozwojowy obejmujący cykl 7 szkoleń, realizowany w całości online. Poznaj najważniejsze aspekty big data i programy do analizy danych. Program opracowany przy współpracy z IBM, liderem w zaawansowanej analityce danych. W jego trakcie poznasz między innymi Apache Hadoop, Spark, Kafka i Hive, Scala, Java, MongoDB i PySpark. Program jest znakomitym wyborem dla osób poszukujących praktycznej wiedzy niezbędnej do zdobycia atrakcyjnej pracy jako big data engineer.

150+ godzin nauki

5 360,00  4 410,00  netto

Język

angielski

Typ szkolenia

Program rozwojowy

certyfikat agile
Promocja
Big Data Engineer – Program rozwojowy
Wyczyść

PayU Ratyjuż od: (oblicz)

Masz dodatkowe pytania?

Poznaj kluczowe aspekty big data. Podejmowanie decyzji opartych o zaawansowane modele analityczne to jedna z kluczowych kompetencji w gospodarce cyfrowej. Potencjał biznesowy big data sprawia, że firmy z wielu sektorów gospodarki obecnie poszukują osób znających tajniki analizy danych.  

Niemal wszystkie wiodące światowe firmy dostrzegają dzisiaj potencjał płynący z wykorzystania zbiorów danych do optymalizacji działalności i dalszego rozwoju. Dlatego rozwój kariery w kierunku inżynierii danych daje ogromne możliwości. Program jest przeznaczony przede wszystkim dla osób zainteresowanych pracą jako big data engineer, jeden z najbardziej pożądanych zawodów na rynku. Osoby pracujące na tym stanowisku wnoszą do firm znajomość systemów do przetwarzania i zarządzania danymi oraz licznych narzędzi do pracy z danymi. Czyni ich to niezastąpionymi dla pracodawców i zapewnia niezwykle silną pozycję na rynku pracy. 

Ścieżka nauki została zaprojektowana tak, aby w logiczny i przystępny sposób prowadzić Cię przez kolejne zagadnienia. Program rozpoczyna przygotowany we współpracy z IBM kurs Big Data w Inżynierii Danych, który w przejrzysty sposób zapozna Cię z podstawowymi aspektami i pojęciami big data. Szkolenie Big Data Hadoop i Spark Developer nauczy Cię korzystać z popularnych programów do pracy z danymi: Apache Hadoop i Spark. Kurs PySpark pogłębi Twoją znajomość Apache Spark. Szkolenie Apache Kafka zapozna Cię z aplikacją, która pomoże Ci w przetwarzaniu strumieni big data. MongoDB Developer I Administrator przekaże Ci kompleksową wiedzę na temat najpopularniejszej bazy danych NoSQL i przechowywania danych. Kurs AWS Big Data nauczy Cię wykorzystywać platformę chmurową AWS z myślą o pracy z big data. Kończący program projekt zaliczeniowy umożliwi Ci zastosowanie w projekcie wiedzy zdobytej w trakcie całego programu. 

Oprócz tego czekają na Ciebie szkolenia dodatkowe (dla chętnych): Analiza ze Scala i SparkScala w Data SciencePython w Data ScienceAWS Technical EssentialsJava. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie, ściągnij sylabus programu dostępny na naszej stronie. 

Szkolenia wchodzące w skład programu rozwojowego opierają się na wykorzystaniu metody Online bootcamp. Łączy ona zalety bezpośredniego kontaktu z doświadczonym wykładowcą w wirtualnej klasie oraz nauki we własnym tempie z materiałów e-learningowych. Szkolenia są zorientowane bardzo praktycznie, zawierają dużą ilość ćwiczeń opartych o rzeczywiste dane biznesowe oraz naukę narzędzi używanych przez wiodące światowe firmy. 

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z mentorem i praktycznemu podejściu pozwalają skuteczniej przyswoić treści merytoryczne. W trakcie programu rozwojowego przygotujesz ponad 15 projektów w różnych obszarach pracy z big data oraz kompleksowy projekt zaliczeniowy, wykorzystujący wiedzę zdobytą w trakcie całego programu. Projekt zaliczeniowy jest oparty o realne problemy występujące w wybranych branżach i będziesz mógł go zaprezentować w swojej firmie jako potwierdzenie osiągnięcia wysokiego poziomu kompetencji w pracy z big data.  

Cały program w tym zajęcia z mentorem w wirtualnej klasie oraz wszystkie materiały są w języku angielskim. Aby w pełni skorzystać z tego programu konieczna jest więc znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym (B2).  

Otrzymasz dostęp do wszystkich szkoleń wchodzących w skład programu Big Data Engineer przez 12 miesięcy i będziesz mógł swobodnie zapisywać się na odpowiadające Ci terminy zajęć w wirtualnej klasie. 

Już dziś wybierz nasz program rozwojowy i opanuj kluczowe aspekty big data i narzędzia do pracy z danymi. 

Kompetencje

Po ukończeniu programu rozwojowego Big Data Engineer zdobędziesz wiedzę i kompetencje niezbędne do pracy na stanowisku odpowiedzialnym za pracę z big data:

 • umiejętność poprawy produktywności firmy dzięki przetwarzaniu big data z użyciem specjalistycznych platform
 • znajomość różnych komponentów ekosystemu Hadoop, takich jak Hadoop, Yarn, MapReduce, Pig, Hive, Impala, HBase, ZooKeeper, Oozie, Sqoop i Flume
 • profesjonalną obsługę MongoDB, dogłębną wiedzę na temat NoSQL i opanowanie takich umiejętności jak fragmentowanie, operowanie zapytaniami czy modelowanie, pozyskiwanie i replikacja danych
 • umiejętność praktycznego zastosowania platformy Apache Kafka, znajomość jej architektury i komponentów, integracja z Apache Spark oraz obsługę Kafka Connect
 • znajomość podstaw języka Scala i umiejętność wykorzystania go w pracy z big data
 • znajomość najważniejszych aspektów, terminologii, zalet i opcji wdrażania AWS
 • umiejętność wykorzystania usługi Amazon EMR do przetwarzania danych z użyciem narzędzi ekosystemu Hadoop
 • obsługę Amazon Kinesis do przetwarzania big data w czasie rzeczywistym
 • umiejętność analizy i transformacji danych z użyciem Kinesis Streams
 • zdolność wizualizacji danych i operowania zapytaniami przy pomocy Amazon QuickSight

Program

Zajęcia opierają się o ścieżkę rozwoju zaprojektowaną tak aby efektywnie budować praktyczne umiejętności i kompetencje. Program obejmuje następujące szkolenia:

 1. Szkolenie 1

  Big Data w Inżynierii Danych

  Wprowadzenie do big data, nauka terminologii i najważniejszych koncepcji

 2. Szkolenie 2

  Big Data Hadoop i Spark Developer

  Architektura Hadoop, wprowadzenie do Apache Spark, przygotowanie do certyfikatu Cloudera

 3. Szkolenie 3

  PySpark

  Ramki danych, transformacje, przetwarzanie danych, RDD

 4. Szkolenie 4

  Apache Kafka

  Przetwarzanie strumieni big data, architektura, instalacja, konfiguracja platformy Apache Kafka, podstawy Apache ZooKeeper

 5. Szkolenie 5

  MongoDB Developer I Administrator

  Przechowywanie danych, bazy danych noSQL, obsługa MongoDB

 6. Szkolenie 6

  AWS Big Data

  Wykorzystanie platformy chmurowej AWS do zbierania, przechowywania, przetwarzania i analizy danych, przygotowanie do certyfikatu AWS

 7. Szkolenie 7

  Praca zaliczeniowa

  Projekt branżowy: opracowanie danych, budowa modelu, uszczegółowienie modelu, prezentacja danych.

Data Science & AI

Zawartość

 • Ponad 150 godzin nauki: 7 szkoleń z zakresu big data, w tym szkolenia z trenerem w wirtualnej klasie 
 • dodatkowe szkolenia dla chętnych: Analiza ze Scala i Spark, Scala w Data Science, Python w Data Science, AWS Technical Essentials, Java
 • 15+ projektów w poszczególnych obszarach big data
 • roczny dostęp do materiałów wideo, prezentacji w pdf, ćwiczeń i testów  
 • certyfikat ukończenia programu po spełnieniu warunków od Simplilearn i IBM
 • przygotowanie do certyfikatów Cloudera i AWS
 • dostęp do chmury IBM do celów szkoleniowych w tym do IBM Watson 
 • praca zaliczeniowa - przygotowanie projektu opartego o realne dane

Certyfikacja

Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich kursów otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie programu. W przypadku większości kursów do zaliczenia potrzebna jest obecność na zajęciach wirtualnej klasy, odtworzenie określonej liczby materiałów wizualnych do samodzielnej nauki, uzyskanie pozytywnej oceny z samodzielnie wykonanego projektu. 

Program obejmuje przygotowanie do egzaminów certyfikacyjnych Cloudera (CCA175) oraz AWS Certified Data Analytics – Specialty. Na egzamin możesz zapisać się na stronie organizatorów. 

Pytania i odpowiedzi

Czy ten program pozwoli mi nauczyć się pracy z big data od podstaw?

Jak długo trwa ten program?

Kto zatrudnia specjalistów ds. pracy z big data?

Gdzie i jak mogę uzyskać dostęp do materiałów do samodzielnej nauki?

Czy można przedłużyć czas dostępu do kursów wchodzących w skład programu?

Chcę dowiedzieć się więcej na temat tego kursu. Z kim mam się skontaktować?