Promocja

Kurs Certified Kubernetes Administrator (CKA)

47 ocen
Kursy DevOps
Kursy DevOps

Kurs Certified Kubernetes Administrator jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych zarządzaniem aplikacjami kontenerowymi przy użyciu platformy Kubernetes i przygotowuje do zdobycia prestiżowego certyfikatu Certified Kubernetes Administrator (CKA).

50 godzin nauki

Czas

50 godzin

Język

angielski

Typ szkolenia

Wirtualna klasa – live online

Kurs MongoDB

Opis kursu

Zapisz się na szkolenie Certified Kubernetes Administrator (CKA) i zdobądź profesjonalną wiedzę na temat pracy z platformą Kubernetes oraz prestiżowy certyfikat.

Nasz kurs przygotowuje do zdawania egzaminu Certified Kubernetes Administrator (CKA). Nauczysz się m.in. zarządzać cyklem życia aplikacji, instalacji, konfiguracji, planowania, przechowywania, zapewnienia bezpieczeństwa, konfiguracji, usuwania błędów i utrzymania klastrów.

Kubernetes to jedna z najpopularniejszych platform do zarządzania aplikacjami kontenerowymi. Służy między innymi do automatyzacji procesów uruchamiania, skalowania i zarządzania aplikacjami w kontenerach. Korzystanie z kontenerów znacznie ułatwia i przyspiesza proces instalacji i aktualizowania oprogramowania.

Administrator Kubernetes to jedna z możliwych ścieżek specjalizacji inżyniera DevOps. Inżynier DevOps odpowiada przede wszystkim za automatyzację środowiska pracy deweloperów, nadzorowanie wydajności stosowanych rozwiązań, konfigurację środowiska projektu i poprawę wydajności procesów. Eksperci DevOps są niezwykle poszukiwani na rynku pracy i mogą liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenie. Specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie i dobrą znajomość chmury obliczeniowej mogą liczyć na pensję nawet w wysokości ponad 30 tysięcy złotych.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie CKA?

ckaSzkolenie CKA jest przeznaczone przede wszystkim dla administratorów klastrów Kubernetes, ale skorzystają na nim także programiści, administratorzy systemu czy administratorzy chmury. Kursanci muszą posiadać doświadczenie w zakresie pracy z kontenerami (zwłaszcza oprogramowaniem Docker). Pomocne (choć niewymagane) będzie również doświadczenie w pracy z systemem Linux.

Szkolenie wykorzystuje innowacyjną metodę Online bootcamp. Łączy ona zalety bezpośredniego kontaktu z doświadczonym wykładowcą w wirtualnej klasie z nauką we własnym tempie z materiałów wideo. Sesje wirtualnej klasy są prowadzone przez ekspertów, posiadających wieloletnią praktykę w zakresie wykładanych przedmiotów. Połączenie bezpośredniego kontaktu z mentorem z praktycznym podejściem i dużą ilością ćwiczeń pozwala skuteczniej przyswoić sobie treści szkoleniowe. Kursanci uczestniczący w wirtualnej klasie mogą brać udział w dyskusjach, rozwiązywać zadania w grupach czy zadawać pytania bezpośrednio i na czacie. Ten kurs prowadzony jest w języku angielskim, materiały wideo do samodzielnej nauki, instrukcje do zadań i projektów oraz sesje wirtualnej klasy wymagają znajomości języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B2).

Już dziś zapisz się na nasze szkolenie Kubernetes, opanuj zarządzanie, automację i skalowanie aplikacji kontenerowych oraz zdobądź prestiżowy certyfikat.

Kurs jest dostępny również jako część programu rozwojowego DevOps Engineer.

Zagadnienia

W trakcie szkolenia dowiesz się między innymi, jak:

 • wygląda architektura Kubernetes
 • konfigurować klastry z użyciem narzędzia kubeadm
 • monitorować komponenty klastrów
 • konfigurować i skalować aplikacje
 • radzić sobie z błędami sieci, aplikacji i panelu kontrolnego
 • dbać o bezpieczeństwo

Zawartość

 • 50 godzin nauki (zajęcia wirtualnej klasy + materiały do samodzielnej nauki)
 • 11 projektów pozwalających wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce
 • przygotowanie do egzaminu Certified Kubernetes Administrator (CKA)
 • 12-miesięczny dostęp do materiałów do samodzielnej nauki

Certyfikacja

Aby otrzymać certyfikat Certified Kubernetes Administrator, musisz:

 • uiścić opłatę egzaminacyjną w wysokości 300$
 • zadeklarować termin zdawania egzaminu
 • uzyskać pozytywny wynik z egzaminu Certified Kubernetes Administrator

 

Aby otrzymać certyfikat poświadczający ukończenie kursu, musisz:

 • ukończyć cały kurs do samodzielnej nauki
 • otrzymać końcową ocenę nie niższą niż 70%

Pytania i odpowiedzi

Gdzie i jak mogę uzyskać dostęp do materiałów do samodzielnej nauki?

Czy można przedłużyć czas dostępu do kursu?

Mam problem z dostępem do kursu. Z kim mam się skontaktować?

Chcę dowiedzieć się więcej na temat tego kursu. Z kim mam się skontaktować?

Sprawdź także te kursy

Zobacz wszystkie kursy